ההבדל בין ביטוח אחריות מקצועית לצד שלישי

ביטוח אחריות מקצועית

אם יש לי ביטוח צד ג'- למה אני צריך אחריות מקצועית?

זה לא אותו דבר?!

אם אתה לא בטוח מה ההבדל בין צד ג לביטוח אחריות מקצועית– המאמר הזה בדיוק בשבילך!

ביטוח אחריות כלפי צד ג'

אז בוא נעשה קצת סדר – ביטוח אחריות כלפי צד שלישי – זהו למעשה ביטוח שמכסה אירועים תאונתיים כאלו שהם בלתי צפויים או לא מתוכננים שגרמו נזקים לגוף ולרכוש בלבד.

לדוגמא: הזמנת אורחים הביתה לארוחת ערב. הערב הולך נהדר… עד שלפתע הכלב שלך נושך את מנהלת המחלקה של אישתך או שבעלה מחליק ונופל במדרגות ונפצע אנושות – אתה יכול לשלם על זה ביוקר !

טוב, במידה ויש לך ביטוח צד ג', הביטוח ישלם עבור ההוצאות הרפואיות של הנפגע.

אז מלבד ארוחת הערב שהתקלקלה, ואולי קצת אי נעימות שתהיה לאישתך בעבודה – אין מה לדאוג כי אתה מכוסה.

אבל דמיינו מה היה קורה אם אתה אדריכל שמתכנן למנהלת של אשתך את בית חלומותיה ופתאום אתה מגלה שתכננת להם את הג'קוזי בחדר של הילדים במקום בחדר ההורים…?

עכשיו מדובר לא רק במצב לא נעים, אלא ממש ברשלנות שהתרחשה במסגרת העבודה המקצועית שלך והפתרון לזה הוא לא בביטוח צד שלישי.

בדיוק כאן נכנס לתמונה ביטוח אחריות מקצועית.

מהי אחריות מקצועית ?

הפוליסה מכסה את הנזק הפיננסי שנגרם לנפגע, כמו ההוצאות שלו על תכנון מחדש, קבלת היתר מחודש, פירוק המבנה שבוצע בצורה לקויה, ימי העבודה שהוא מפסיד, ובאופן כללי הפוליסה מכסה הנזק הפיננסי/כלכלי שהנפגע ספג בגלל האירוע – מה שמסתכם בהמון כסף, וזה עוד בווילה קטנה… מה במקרה של בניין מגורים או מרכז מסחרי ?

אבל זה לא עובד הפוך –  בעצם ביטוח אחריות מקצועית לא מכסה מקרים כאלו של תאונות שנגרמות ברשלנות שלנו – לדוגמה אם אתה מהנדס שהלך לבדוק שהבניין שתכננת מבוצע בהתאם לתוכניות אבל במסגרת הביקור שלו בטעות הוא פוגע בפועל או בקבלן שעומד על סולם והוא נופל מהסולם נפצע – הרי זו בהחלט רשלנות אבל לא מכוסה תחת אחריות מקצועית אלא תחת צד שלישי… והאמת? שרשלנות כזו או אחרת יכולה יכול לקרות לכל בעל מקצוע. רופא שנתן תרופה שגויה ,עורך דין שטעה בתביעה, מהנדס שתכנן מבנה שקרס, רואה חשבון שטעה בדוחות, ממונה בטיחות שלא זיהה סכנה…. כמו כל אותו אדם גם מקרה של נזק לצד שלישי הוא אופציה – נניח אם לקוח נכנס למרפאה ומחליק במדרגות , אם מהנדס נכנס למפעל ובטעות הפיל משהו על מכונה – הרי הנזק הפוטנציאלי יכול להיאמד במאות אלפים

למעשה כל בעל מקצוע חופשי חשוף לרשלנות מקצועית וכן כל אדם וגם בעל עסק חשוף לתביעות צד שלישי בין אם הנזק הוא לגוף ובין אם זה לנזקי רכוש, לכל ההוצאות שהוא גורם מרשלנותו בין אם היא על בסיס מקצועי ובין אם היא על בסיס צד השלישי כל אחת מכוסה תחת פוליסות נפרדת וכל אחת מהן לוקחת אחריות מסוג אחר.

לכן, כל בעל מקצוע שרוצה להיות מכוסה – צריך להתאים לעצמו את ביטוח האחריות המקצועית המדויק ובנוסף לרכוש צד שלישי שרק אם תהיה בטעות איזה תאונה שהביטוח יכסה אותה – בהתאם לסיכונים שהוא לוקח, ולוודא שהוא, וגם מקבלי השירות שלו- מוגנים לחלוטין!

אז דאג לעתיד שלך, ושל מקבלי השירות שלך, ותוודא שיש לך את ההגנה המקצועית המקסימלית שאתה צריך!

1. ביטוח עסק 

2. ביטוח צד שלישי

3. ביטוח אחריות מקצועית

4. ביטוח אחריות מעסיקים 

עקבו אחרינו:

צרו קשר:

כתבות ומאמרים:

מאמרים נוספים

מה בא לכם לחפש ?

הפרטים נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצרו עמכם קשר הקדם האפשרי