כיום יותר מאי פעם, חשופות חברות מכל הגדלים ותחומי התעשייה לטווח רחב של תביעות. ללא ניהול סיכונים נכון, עשויה גם תביעה אחת לגרום לקריסה כוללת של החברה. עם זאת, לאחרונה חלה מגמה המעוררת תמיהה וסקרנות בקרב גורמים רבים בסקטור העסקי. בביטוח דירקטורים ונושאי משרה הולך ומתייקר. אם בעבר היינו משלמים פרמיות על סך עשרות אלפי שקלים, היום הסכום עשוי להגיע למאות אלפי שקלים ועד חצי מיליון ₪ לפוליסה. מדובר במגמה גלובלית הניכרת ברמות המדינות המפותחות כאשר בבריטניה חלה עלייה ממוצעת של כ-50% במהלך השנה האחרונה וגם בארה"ב ניכרת עלייה של עשרות אחוזים שהשפיעה על רובו המוחלט של השוק.

המציאות בשטח דורשת פתרונות ביטוחיים מקיפים יותר

עליית הפרמיות לא התרחשה בחלל הריק. מחקרים סטטיסטיים מצביעים על כך כי שיעור הוצאות ההגנה המשפטית בחברות עלה במעל 30 אחוזים בחמשת השנים האחרונות. מגמה זו מהווה סיכון משמעותי לחברות הביטוח ונובעת ממספר גורמים: 

העלייה בסיכון אמנם גורמת להעלאה מרתיעה במחיר, אך עליה להוות גם נורת אזהרה – כיסוי ביטוחי זה עשוי להציל ביום מן הימים את החברה.

ביטוח דירקטורים - אסיה ביטוח

לאילו עסקים נדרש ביטוח דירקטורים ונושאי משרה?

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה, הידוע גם בכינויו D&O (Directors' and Officers' liability insurance)) מעניק לך כיסוי על כלל ההוצאות הכרוכות בתביעות שהוגשו נגד חברי הנהלה בכירה בחברתך – מההוצאות המשפטיות ועד תשלומי הפיצויים. כיסוי זה יעניק לך שקט נפשי ואת הקרקע היציבה שמאפשרת לקום גם לאחר תביעות שעשויות לטלטל את העסק. 

חשוב להבין – גם אם התביעה מוגשת נגד דירקטור באופן אישי, ההשלכות עשויות להשפיע על החברה כולה. תביעות נגד דירקטורים עשויות בחלוף הזמן להוביל להרמת מסך או תביעות ייצוגיות נגד החברה. במקרים אחרים, גם אם היחיד שנושא בחבות הוא אותו חבר הנהלה בכירה, שמה הטוב של החברה נפגע באופן בלתי הפיך. לכן, עלינו להפנים כי כל תביעה נגד חברי ההנהלה הבכירה היא סוגיה תאגידית לכל דבר ועניין ולכן חשוב שנמציא לנו בטוחות נגד תרחישים אלו. התרחישים הם רבים ומגוונים וחשוב שנתאים בפוליסה שלנו את הכיסויים שיגנו עלינו מהמקרים הסבירים ביותר.

תביעות אישיות בגין מעשה שלא כדין מצד מנהלים

למרבה הצער, על אף המודעות ההולכת וגוברת לסוגיית ההטרדות המיניות במקום העבודה, מנהלים בכירים רבים עוד כושלים בתחום זה ועשויים לחשוף את החברה לתביעות הטרדה מינית. גם התנכלויות והתעמרויות בעובדים מצד מנהלים בכירים, גם כשהן אינן משקפות את נהלי החברה כולה, עשויות לפגוע באופן ניכר במוניטין של המותג כולו. לכן, במקרים אלו הייצוג המשפטי הנכון הוא קריטי וכיסוי של כלל ההוצאות עשוי למנוע משבר כלכלי משמעותי.

תביעות חבות מוצר

גם תביעות מסוג זה, על כשלים בייצור או לאורך שרשרת האספקה שפגעו באיכויות המוצרים או גרמו לנזקים והפסדים ללקוחות החברה ושותפיה, עשויים לחשוף מנהלים בכירים לתביעות אישיות. 

תביעות בתחום זכויות העובד

הפרה של זכויות העובד בבית הדין לעבודה עשויה לחשוף מנהלים לתביעות אישיות. כדי להגן על ההנהלה הבכירה שלך, חשוב להבטיח שחברתך תהיה מכוסה גם נגד תביעות אישיות שעשויות לפגוע בחוסנה של ההנהלה.

תביעות רשלנות

במקרים רבים, חריגה מסמכות, רשלנות במילוי תפקיד או כל הפרה אחרת של חובת הזהירות מצד המנהלים שלך עשויה להסב נזקים רבים ולחשוף את החברה ונושאי המשרה שבה לתביעות. ביטוח דירקטורים ונושאי משרה מספק הגנה חשובה נגד תרחישים אלו.

כיסויים נלווים נפוצים

ישנם מספר כיסויים שמאפשרים להרחיב את גבולות הפוליסה ולספק הגנה נרחבת יותר עבור המנהלים בעסק.

אילו אירועים ביטוח דירקטורים אינו מכסה?

במקרים הבאים, לא תכסה חברת הביטוח הוצאות הכרוכות בתביעה שהוגשה נגד דירקטור.

כלי חישוב בניהול הסיכונים שלך

כדי להבטיח שלחברה שלך תהיה תמיד רשת ביטחון שתשמור על הניהול השוטף של העסק ותאפשר לך לנווט את החברה גם כשהמים סוערים במיוחד, עומד לרשותך מכשיר ביטוחי מקיף ומותאם לצרכים שיאפשר לך לקבל כיסוי בדיוק למקרים כאלו.

ביטוח דירקטורים הוא פתרון אידיאלי התואם את רוח התקופה ועשוי לשמור על יציבות העסק שלך ולספק ביטחון לחברי ההנהלה הבכירה שלך. מדובר בהטבה חשובה שתמשוך אל העסק שלך אנשי מפתח איכותיים יותר. כדי להבטיח שהכיסוי יעמוד תמיד לרשותך, חשוב לשמור היטב על הרצף הביטוחי ולחדש את הפוליסה מדי שנה. את ההוצאה החודשית בה נצטרך לשאת בחלוף השנים, נקבל פי עשרת מונים ביום בו נזדקק לכיסוי, בתקווה שלא נזדקק לו לעולם. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה

מה זה ביטוח דירקטורים:

דירקטורים ונושאי המשרה הבכירים המכהנים בחברות חשופים לתביעות אשר נובעות מפעילות ניהולית ברמת העסק ובמסגרת התפקיד. מטרתו של ביטוח הדירקטורים הוא להעניק לבכיר הגנה מפני תביעות אשר עלולות להיות מוגשות כנגדו באופן אישי. לכן מומלץ היום לכל בכיר נושא משרה- בין אם מנכ"ל או סמנכ"ל לרכוש ביטוח אחריות נושאי משרה בגין פעילותו ובגין תפקידו ותפקודו
בשנים האחרונות פסיקות המשפט והחוק כנגד נושאי המשרה חושפות את המנהל בגין עיסוקו גם במקרה של תום לב
אז מיהו נושא משרה ?
חבר דירקטוריון, מנכ"ל, המנהלים הכפופים למנכ"ל.
מי יכול לתבוע את נושא המשרה ?
בעלי מניות, נושים, לקוחות, עובדים, ספקים, כל גורם אשר לתאגיד יש איתו מגע
יש נטייה של בתי המשפט להרחיב את האחריות האישית המוטלת על נושאי המשרה בתאגיד, ולכן יותר ויותר תביעות מוגשות לא רק כנגד התאגיד עצמו, אלא גם כנגד נושאי המשרה באופן אישי.
בפוליסת ביטוח דירקטורים ונושאי משרה הכיסוי הינו ביטוחי לדירקטור המכהן בכמה חברות או לתאגיד בגין תביעות הקשורות לניירות ערך שהונפקו על-ידו,  וכן הגנה לתאגיד עצמו בגין תביעות הקשורות ליחסי עובד מעביד.

סיבות טובות לרכוש ביטוח דירקטורים ונושאי משרה:

ביטוח זה מעניק הגנה למנהל עצמו על רשלנות שהוא עלול להיתבע תחת תפקידו ועיסוקו זו ההגנה האישית החזקה ביותר שקיימת בעולמם של מנהלים שכירים ובעלי תפקידים

כיוון שכל דירקטור נטול להחלטות משותפות וחלה עליו אחריות אישית להתנהלותה של החברה וחובת זהירות אשר מחוייבת בחוק – נוצר מצב שלמעשה מותיר אותו חשוף לרשלנויות מקצועיות ולתביעות אישיות

הביטוח מעניק הגנה משפטית ייעוץ מקצועי ואישי עם משרדי עורכי הדין הגדולים והמובילים בישראל

כל נושא משרה בכל רמת תפקיד חייב ביטוח דירקטורים ונושאי משרה על מנת להגן על רכושו ומשפחתו מפני טעויות ניהוליות

אז מה מקבלים ?
  • כיסוי תביעות שהוגשו נגד נושאי המשרה עקב מעשה או מחדל המהווים הפרת חובה, טעות, השמטה, הצהרה לא מדויקת או מטעה, שכחה, חריגה מסמכות, רשלנות או הזנחה שנעשו במסגרת תפקידם כנושאי משרה בחברה.
  • כיסוי הוצאות הגנה משפטית.
  • כיסוי רטרואקטיבי גם למעשים שאירעו טרם כניסת הביטוח לתוקף ולא היו ידועים למבוטח במועד תחילת הביטוח, ואשר תביעות בגינם הוגשו כנגד המבוטח במשך תקופת הביטוח.
חשוב לשים לב לחריגים השונים בפוליסות ביטוח הדירקטורים לדוגמה, חריג בעלי מניות עיקרי, חריג אחריות מקצועית, חריג קניין רוחני, חריג להנפקה פרטית.

חשוב לדרוש כיסוי לחברות בנות חדשות במהלך תקופת הביטוח, כיסוי לדח"צים, כיסוי בגין יורשים חוקיים ובני זוג על חובות אישיות של נושא המשרה, כיסוי ייעוץ יח"צ בזמן משבר, התייעצות עם עו"ד להקטנת נזק צפוי, הקדמת פיצוי טרם שאלת הכיסוי הביטוח להוצאות משפט, הצהרות כזב ו/או ידיעות של דירקטור אחר לא תגרע מכיסוי עבור נושא המשרה, הרחבת כיסוי למבוטחים שיצאו לגמלאות.

למה לעשות ביטוח דירקטורים אצלנו

בראש ובראשונה פוליסת ביטוח זו היא השקעה נבונה ובחירה חכמה

בני צדוק – ואסיה פתרונות ביטוח מתקדמים מציעים לך נושא המשרה, קרש קפיצה בפוליסת ביטוח איכותית וברמה הכוללת באופן מובנה את כל ההרחבות החשובות – הביטוח יעיל, התהליך מקצועי, ובעיקר הליך קצר ולא מייגע

תוכלו ליהנות מזמינות וזמני תגובה מהירים ומוצר מתקדם מוכח וחזק שקיים כיום בשוק.

במהלך שיחה/פגישה נסרוק איתכם את כלל הסיכונים וההגנות הנדרשים עקב החשיפה של תפקידכם

יחד איתכם נמצא את הפתרון הנכון והמותאם לכם באופן אישי על פי דרישות המציאות ובהתאם לאורח חייכם.  בואו לפגישה  , מקסימום שתיתם קפה  .

את פוליסת ביטוח הדירקטורים והעסקים שלנו אנחנו מרכיבים באופן אישי יחד עם בעל העסק. הפוליסה מוגדרת על פי סוג העסק ועל פי צרכיו, בין אם מדובר על חברות נסחרות בבורסה ובין אם לאו.

ביטוח עסק באסיה פתרונות מתקדמים – על ידי סוכני הביטוח בצוות ובני צדוק מאפשרים לכם גישה לחברות הביטוח הגדולות והמובילות בתחום ביטוחי נושאי משרה בישראל ובחו"ל – כך תוכלו לישון בשקט ולדעת שיש על מי לסמוך ברגע האמת.

הניסיון שלנו זה היתרון שלכם

אנו מזמינים אתכם ליהנות משירותינו, ביטוח בהתאמה אישית, שיחה בגובה העיניים, שפה ברורה ומקצועית, יחס חם ואוהד, זמני תגובה מהירים. מוזמנים ליצור קשר באתר שלנו או להתקשר לטלפון 073-737777 ונשמח לקבוע עבורכם פגישה מסודרת עם סוכן הביטוח שלנו. הטבה לפונים דרך האתר עבור פוליסת ביטוח זו יזכו ל 20% הנחה בביטוח עסק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה בא לכם לחפש ?

הפרטים נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצרו עמכם קשר הקדם האפשרי

דילוג לתוכן