4 טיפים להתנהלות נכונה במקרה של תאונת דרכים

תאונת דרכים

כך תתנהלו בעת תאונת דרכים

גם אם אתם נהגים שקולים ומנוסים, בכביש בו אתם נוהגים נוסעים עוד רכבים רבים, ואין לכם דרך לדעת מה טיבם, מצב רוחם, או טיב נהיגתם של הנהגים שלצידכם, מאחוריכם או לפניכם. תאונות דרכים קורות גם לטובים ולזהירים שבנהגים, ולכן כדאי להיות מוכנים מראש ולדעת מה עליכם לעשות במקרה שחלילה תהיו מעורבים בתאונת דרכים. לפניכם 4 טיפים להתנהלות נכונה במקרה של תאונת דרכים.

הכינו עצמכם מראש

 

דאגו מראש לפוליסת ביטוח רכב תקפה, ורצוי שיהיה לכם סוכן ביטוח רכב אישי, שילווה אתכם, יעמוד לצידכם, וייצג אתכם מול חברת הביטוח במקרה של תאונה. מחירי ביטוח רכב משתנים בהתאם לכיסוי הרצוי, לסוג הרכב לוותק של הנהג, לאופי נהיגתו וגורמים נוספים, וסוכן ביטוח מקצועי יתאים לכם את הפוליסה לפי מידתכם.

 

מניעת סיכונים נוספים וטיפול בנפגעים

 

אם מדובר בתאונה ללא נפגעים, עצרו את הרכב, לבשו אפוד זוהר, צלמו את הרכבים ואת זירת התאונה, ומיד לאחר מכן הזיזו את הרכבים למקום בטוח בצד הכביש, אם מדובר בתאונה עם נפגעים, הימנעו מטלטולים מיותרים של הפצועים, והשאירו אותם ברכבים, אלא אם כן נשקפת להם סכנה (אם הרכב עלול לעלות באש וכיוצא בזה). התקשרו מיד למד"א ולמוקד המשטרה, והמתינו לכוחות הפינוי וההצלה.

אם נשקפת לפצועים סכנה ועליכם להוציאם מן הרכב, השתדלו לטלטלם כמה שפחות, הקפידו לא להטות את ראשם, אל תנסו ליישר גפיים שבורות, והשכיבו אותם במקום בטוח על גבם. הציבו משולש אזהרה כעשרים מטר לפני מקום התאונה, ובשעות החשיכה הדליקו אורות הרכבים. אם יש בכך צורך, הציבו אדם עם פנס כיס לכוון את התנועה שמגיעה.

איסוף פרטים

 

החליפו פרטי רישיון רכב, פוליסת ביטוח ומספרי תעודת זהות עם נהג הרכב השני, מומלץ לצלם את המסמכים במצלמת הטלפון הסלולרי שלכם. צלמו את מיקום הרכבים לאחר התאונה, את זירת התאונה, ואת הנזק שנגרם לרכבים. אם יש עדים נוספים לתאונה כדאי לקחת את פרטיהם. אל תחתמו על שום מסמך שנהג הרכב השני מגיש לכם. לאחר התאונה אתם במצב של בלבול ומתח, זה לא הזמן לחתום על מסמכים שאינכם פנויים לקרוא כרגע, ואין בכך שום צורך, זה אפילו עלול להזיק לכם בהמשך.

תיעוד כל פרטי האירוע

 

אם הגיעו שוטרים למקום התאונה, בקשו לצלם את תיק התאונה שהם פתחו, במידה ולא הגיעו שוטרים, גשו בהקדם האפשרי למשטרה, דווחו על התאונה, ובקשו לצלם את תיק התאונה. בכל מקרה של תאונה חשוב לגשת במהירות האפשרית לקבלת טיפול רפואי. גם אם אינכם חשים שנגרם לכם נזק, אתם עלולים להיווכח בו בעוד מספר ימים. בדיקה רפואית תגלה אם יש פגיעות פנימיות או מכות יבשות שאינכם מודעים להן. בכל תרחיש – גם אם ספגתם פגיעה חמורה, וגם אם רק קיבלתם מכות יבשות, אספו את כל המסמכים הרפואיים, ושמרו אותם לצורכי הביטוח. לאחר שקיבלתם טיפול ראשוני, פנו לעו"ד תעבורה, הודיעו לסוכן הביטוח שלכם על התאונה, ופעלו על פי הנחיותיהם.

עקבו אחרינו:

צרו קשר:

כתבות ומאמרים:

מאמרים נוספים

מה בא לכם לחפש ?

הפרטים נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצרו עמכם קשר הקדם האפשרי