כללים חשובים לביצוע לאחר תאונת קטנוע

תאונת קטנוע

תאונות דרכים בהן מעורבים קטנועים מסתיימות בהרבה מקרים בפציעות קשות של רוכבי הקטנועים, לפניכם מספר כללי התנהגות לאחר תאונת קטנוע, שיעזרו לכם להבטיח שתקבלו את הכיסוי והפיצוי המגיעים לכם, בתקווה שלא תצטרכו להשתמש בהם לעולם.

הכינותי מראש

 

לפני שאנו מתעמקים בכללי ההתנהגות לאחר תאונה, כמה מילים על מה שחשוב לבצע לפני שמתרחשת חלילה תאונה, אשר במקרה של קטנועים הוא הכרחי. חשוב מאוד לדאוג לביטוח רכב חובה, ביטוח חיים, וביטוח צד ג מראש. כך תוודאו שבמקרה וחלילה תיפגעו בתאונת דרכים, גם אם האשמה תהיה שלכם, תהיו מבוטחים ותזכו לכיסוי של הוצאותיכם הרפואיות מחד, ושל תביעות צד ג' מאידך. עדיף שסוכן הביטוח שלכם יכיר אתכם אישית, ושלסוכנות יהיה מוקד פניות פעיל במרבית שעות היממה,  כך שתוכלו לקבל עזרה והדרכה בשעת צרה. בנוסף, כדאי מאוד ליצור מראש קשר עם עורך דין תעבורה שיעמוד לצידכם וילווה אתכם מרגע שהתאונה מתרחשת.

תיעוד האירוע עדים ועדויות

 

אם יש באפשרותכם, צלמו ותעדו את מקום התאונה. כמו כן החליפו פרטים עם הנהג השני, ואם יש עדים לתאונה קחו את פרטיהם, למקרה שתזדקקו להם בהמשך. במהלך הטיפול הרפואי שמרו על כל מסמך, ואם מגיע שוטר למקום התאונה, בקשו העתק של הדוח שהוא ממלא.

טיפול רפואי

 

כאמור, תאונות קטנוע נוטות להסתיים בפציעות קשות. חשוב להתפנות ולקבל טיפול רפואי בהקדם, גם אם אינכם חשים שנגרם לכם נזק, לעיתים האדרנלין וההלם מהתאונה מונעים מכם לחוש את הכאבים של הפגיעה, אשר יופיעו מאוחר יותר במלוא עוצמתם. אם נפגעתם קשה, הזמינו אמבולנס שיפנה אתכם בבטחה לבית החולים.

ליווי והדרכה

 

לאחר תאונה הנפגעים מצויים בהלם, ולא תמיד ניתן לחשוב בצורה רציונלית. אם יש באפשרותכם, צרו קשר עם סוכן הביטוח שלכם או עורך הדין שלכם כבר ממקום התאונה, כדי שילוו אתכם וידריכו אתכם כיצד לפעול. בנוסף, כדאי ליצור קשר עם חבר או בן משפחה שיסייעו לכם לקבל את הטיפול הרפואי הנחוץ מחד, ולבצע את כל הפעולות הביורוקרטיות הנדרשות מאידך.

פנייה למשטרה

 

אם לא הגיע שוטר למקום התאונה, יש לדווח עליה למשטרה לאחר קבלת הטיפול הרפואי. אל המשטרה כדאי להגיע כאשר אתם מצוידים בתעודת ביטוח חובה, דוח מבית החולים על הטיפול שקיבלתם, רישיון נהיגה בתוקף, ודוח שמאי על נזק שנגרם לקטנוע, או קבלות במידה ובוצעו תיקונים לאחר התאונה.

להיות מוגן ומוכן

 

העתיד לעולם אינו ידוע, ולא ניתן לצפות מה יתרחש מתי, אך אם אתם נוהגים על קטנוע, כדאי שתהיו מוגנים ומכוסים מראש. רוכבי הקטנועים נתונים בסיכון גבוה לתאונות, כיוון שנהגי הרכבים לא תמיד מבחינים בהם. בנוסף לכך, כאשר מתרחשת תאונה בין מכונית לקטנוע, הנזק שנגרם לקטנוע ולרוכבו הוא גדול וכואב. חשוב לדאוג מראש לכיסוי ביטוחי בסוכנות ביטוח שתעמוד לצידכם בעת הצורך, ולעורך דין מיומן, שילווה וייצג אתכם. אל תפקידו את חייכם בידי הגורל, ודאגו מראש שיהיה מי שיטפל בכם.

עקבו אחרינו:

צרו קשר:

כתבות ומאמרים:

מאמרים נוספים

מה בא לכם לחפש ?

הפרטים נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצרו עמכם קשר הקדם האפשרי