מהו ביטוח מחלות קשות ומה הוא כולל

ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות- בשביל השקט הנפשי שלכם

ביטוח מחלות קשות הוא ביטוח המעניק למבוטח סכום כסף חד פעמי קבוע מראש עם גילויה של מחלה קשה. זהו ביטוח רשות, המעניק למבוטח שחלה סכום כסף, בלי קשר להוצאות הטיפול הרפואי ולאובדן כושר העבודה אשר מכוסים בביטוחים נפרדים. החוק מחייב את חברות הביטוח לכלול בביטוח מחלות קשות מספר מחלות, וכל חברת ביטוח כוללת מחלות נוספות על פי ראות עיניה.

אילו מחלות כלולות בביטוח מחלות קשות

 

על פי חוק, מחויבות חברות הביטוח השונות לכלול בביטוח מחלות קשות את המחלות הבאות: סרטן, טרשת נפוצה, התקף לב, שבץ מוחי, קרדיומיופטיה, ניתוח מעקפי לב, וניתוחי מסתמי לב. בפועל מכסות חברות הביטוח עד כ – 35 מחלות שונות, המפורטות בפוליסות הביטוח. אם הינכם נמצאים בקבוצת סיכון לחלות במחלה מסוימת, כדאי שתבדקו אם היא מופיעה ברשימת המחלות בביטוח מחלות קשות של חברת הביטוח בה אתם מעוניינים לרכוש את הפוליסה.

ביטוח למחלת הסרטן

 

מחלת הסרטן הפכה לנפוצה בימינו, ולכן היא נמצאת ברשימת המחלות שכל ביטוח מחלות קשות צריך לכלול. חשוב להיות מבוטח למקרה של מחלת סרטן, אולם אין להסתפק ברכישת ביטוח. מחלת הסרטן היא מחלה קשה ומסכנת חיים ויש לעשות כל פעולה בכדי להימנע ממנה. חשוב להדגיש כי רכישת ביטוח אינה סיבה להימנע מבדיקות לאיתור סרטן העור, ממוגרפיה לשם גילוי ומניעת סרטן השד, בדיקות לאיתור דם סמוי בצואה לאיתור סרטן המעי הגס, בדיקת קולונוסקופיה וכן הלאה.

סכום הפיצוי

 

גובה הפיצוי בביטוח מחלות קשות תלוי בפרמיה החודשית שתבחרו לשלם, על פי יכולותיכם הכלכליות, ועל פי העדפותיכם. גובה הפיצוי המומלץ נע בין מאה למאתיים אלף ₪. בבחירת גובה הפרמיה אותה אתם מעוניינים לשלם, זכרו כי ביטוח מחלות קשות הוא ביטוח נוסף לביטוח בריאות וביטוח אובדן כושר עבודה, אשר יכסו את הוצאות הטיפול הרפואי ואבדן הכנסה כתוצאה ממחלה.

מי צריך ביטוח מחלות קשות

 

ראשית נציין כי ביטוח מחלות קשות אינו תחליף לביטוח בריאות ולביטוח אובדן כושר עבודה, וכי קודם כל עליכם לדאוג לכיסויים אלו, רק לאחר מכן לביטוח מחלות קשות. מי שנמצא בקבוצת סיכון לחלות במחלה קשה, ומי שאין לו רזרבות כספיות למקרי חירום, יעשה נכון אם ירכוש ביטוח מחלות קשות, שכן בשעת פרוץ המחלה המשפחה כולה עוברת טלטלה רגשית, פיזית וכלכלית, וכל תמיכה כספית תהיה רצויה ומבורכת. אם יש לכם קופות גמל וחסכונות אותם תוכלו לשחרר במקרה הצורך בסכומים של בין מאה למאתיים אלף ₪, אינכם חייבים ביטוח מחלות קשות.

כמה טיפים לסיום

 

  • כשאתם רוכשים פוליסת ביטוח מחלות קשות, שימו לב שהפרמיה החודשית היא קבועה, כדי שלא תמצאו את עצמכם נדרשים עם השנים לשלם יותר כסף.
  • בחרו פוליסת ביטוח הכוללת מספר אירועים, אחרת אם חליתם פעם אחת, תאבדו את הזכות לכיסוי במקרה של מחלה נוספת, או חזרה של אותה מחלה.
  • אל תוותרו על עריכת סקר שוק והשוואת מחירים לפני שאתם רוכשים ביטוח מחלות קשות.

עקבו אחרינו:

צרו קשר:

כתבות ומאמרים:

מאמרים נוספים

מה בא לכם לחפש ?

הפרטים נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצרו עמכם קשר הקדם האפשרי