ביטוח חיים לאחר גיל 60 – כל מה שצריך לדעת

ביטוח חיים לאחר גיל 60

ביטוח חיים- למה צריך את זה?

מאז ומתמיד שאפו בני האדם לראות את העתיד ולמצוא את הדרך לחזות מה ילד יום, אולם נכון להיום, עדיין לא נמצאה הדרך לעשות זאת. ביטוח חיים הוא דרכו של המבוטח להבטיח את שלומם ורווחתם הכלכלית של אלו שתלויים בו במקרה של מותו. לפניכם עובדות שחשוב לדעת בנוגע לביטוחי חיים עבור בני 60 פלוס.

מתי חשוב לרכוש ביטוח חיים

כאמור, ביטוח חיים הוא הדרך שלכם להבטיח את רווחתם הכלכלית של יקיריכם התלויים בכם לרווחתם ופרנסתם, במקרה המצער של מותכם חלילה. כיוון שכך, מי שילדיו כבר עצמאיים ומתפרנסים בכבוד והוא חי בגפו, אינו זקוק לביטוח חיים. לפני שאתם מוציאים כסף על פוליסת הביטוח, שאלו את עצמכם האם היא באמת נחוצה לכם.

ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, או ביטוח סיעודי

חשוב לזכור שביטוח חיים תקף עד המועד המצוין בפוליסה, ואם לא ארע מקרה מוות במהלך תקופת הביטוח, לא תקבלו כלום. לעומת זאת ביטוח אובדן כושר עבודה יעניק לכם כיסוי במקרה של הידרדרות במצבכם הבריאותי, אשר תמנע מכם את היכולת לעבוד, ואילו ביטוח סיעודי יבטיח לכם שבמקרה ותזדקקו לטיפול, יהיה לכם כיצד לממן אותו. בנוסף לביטוח חיים, חשוב לדאוג לכיסוי הולם עבור מצבים בריאותיים קשים, בהתאם למה שתקבע הערכה גריאטרית, בכדי להבטיח ששנות הפנסיה יעברו עליכם בדרך הנוחה והמיטיבה ביותר.

תשלום חד פעמי או ביטוח חיים קצוב

במרבית המקרים, ביטוח חיים מקנה סכום כסף חד פעמי, אך ניתן לרכוש פוליסת ביטוח קצובה, בה המוטבים מקבלים את הסכום במנות קצובות לאורך זמן. לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח זו או מאריכים ביטוח קיים, שאלו את עצמכם איזו מן האופציות מתאימה יותר לשאריכם.

ביטוח חיים פנסיוני

מרכיב ביטוח החיים במסגרת ביטוח פנסיוני יכול להיות זול יותר מרכישת ביטוח החיים בנפרד. לכן מומלץ לבדוק אפשרות הרחבת רכיב זה בביטוח הפנסיוני, כאלטרנטיבה משתלמת לביטוח החיים.

רצף ביטוחי

אם נקטע רצף התשלומים עבור ביטוח החיים שלכם, הפוליסה מתבטלת. חשוב לשמור על רצף ביטוחי, בין אם מדובר בביטוח חיים עבור ביטוח משכנתא שמסתיימת, או ביטוח במסגרת מקום העבודה עבור מי שיוצא לפנסיה או עובר למקום עבודה חדש, וכן הלאה. על מנת שלא לפגוע בזכויות הביטוחיות שנצברו עבורכם, חברות הביטוח מאפשרות תקופה של שמירה על תשלומי הביטוח כפי שהיו, עד שתגיעו להחלטה כיצד להמשיך.

כפל ביטוחי

שלא כמו בענפי ביטוח אחרים, בביטוח חיים ניתן לקבל פיצוי ממספר פוליסות שונות, לכן כאשר יש צורך בכך, ניתן לרכוש יותר מפוליסת ביטוח חיים אחת.

לבחור נכון

ביטוח חיים עבור בני 60 פלוס הוא נושא מורכב, כדי לקבל את ההחלטה הנכונה והמשתלמת ביותר, כדאי לפנות לסוכן ביטוח מקצועי והגון, שיפרוס בפניכם את כל האופציות, ויעזור לכם לבחור את האפשרות המשתלמת ביותר עבורכם.

עקבו אחרינו:

צרו קשר:

כתבות ומאמרים:

מאמרים נוספים

מה בא לכם לחפש ?

הפרטים נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצרו עמכם קשר הקדם האפשרי