האם צריך וכדאי לבטח אופניים חשמליים – המדריך לרוכב

ביטוח אופניים חשמליים

מה חשוב לדעת לגבי השימוש באופניים חשמליים

נכון להיום, להבדיל מחובת ביטוח רכב, אין חובת ביטוח על אופניים חשמליים, והם אינם מוגדרים ככלי רכב מנועי, אלא ככלי רכב חשמלי קל. מצד אחד, נחסכת כך מרוכבי האופניים החשמליים ההוצאה על ביטוח החובה, אך מצד שני הדבר מותיר אותם חשופים לתביעות במקרה של תאונה וגרימת נזק לצד ג'. ביטוח אופניים חשמליים יכול לכסות אתכם גם במקרה של תאונה, וגם במקרה של גניבה.

 

ביטוח חובה וביטוח צד ג'

 

כאמור, אין חובת ביטוח על רוכבי אופניים חשמליים, אך מכיוון שהרכיבה על אופניים חשמליים חושפת את הרוכב לסיכונים מצד כלי הרכב האחרים הנעים בכבישים, ואת הולכי הרכב לסכנה מצד רוכבי האופניים, טוב יעשה כל בעל אופניים חשמליים אם יקדיש מחשבה נוספת לנושא הביטוח. במקרה שחלילה תקרה תאונה, ואין לרוכב ביטוח, הוצאות התביעה מצד ג', וכן הוצאות הטיפול ברוכב עשויות למוטט כלכלית את בעל האופניים, או את הוריו במקרה ומדובר בנער. רכישת ביטוח צד ג' לאופניים חשמליים תגן עליכם מתביעות בסכומי עתק.

 

ביטוח גניבות

 

אופניים חשמליים אינם זולים, והם אטרקטיביים מאוד לגנבים. אמנם תוכלו לרכוש מנעולים משוכללים, אך גניבת אופניים היא יחסית קלה לביצוע. ביטוח גניבות לאופניים החשמליים יחסוך מכם דאגות, ויאפשר לכם לישון בשקט, מבלי לחשוש כל העת לגורל האופניים, ומבלי שתצטרכו להכניס אותם הביתה בכל פעם שאתם שבים מרכיבה.

 

ביטוח אופניים חשמליים מותאם אישית

 

בכדי שביטוח האופניים החשמליים יגן עליכם ועל אופניכם בדרך הטובה ביותר, רכשו ביטוח דרך סוכנות ביטוח מוכרת ואמינה, אשר בה מטפל בכם סוכן ביטוח מקצועי שמכיר אתכם ודואג לאינטרסים שלכם. על האופניים לעמוד בכל התנאים, כולל הגבלת מהירות ותקני בטיחות, וכמו כן על גיל הרוכב להתאים לתנאי הפוליסה. ישנן פוליסות ביטוח לאופניים שגיל הרוכב הוא שמונה עשרה ומעלה, ואם מדובר ברוכב צעיר יותר, לא יהיה תוקף לביטוח. על הרוכב לציית להוראות החוק, כולל חבישת קסדה היכן שקיימת חובת קסדה, וכן הלאה. אי מילוי אחר הוראות החוק, או אי עמידה בתנאי הפוליסה יביאו לכך ששילמתם לחינם, ולא תקבלו את הכיסוי הביטוחי המתאים.

 

להיות על הצד הבטוח

 

אופניים חשמליים הם פיתרון ירוק ונוח לבעיות תחבורה רבות, אך מכיוון שאינם מוגדרים ככלי רכב ממונע, החוק  עדיין לא מחייב כל רוכב אופניים חשמליים לרכוש פוליסת ביטוח אופניים. למרות הרצון לחסוך את פרמיית הביטוח, רכישת ביטוח לאופניים חשמליים הולכת ונראית נחוצה ככל שמתרבים אירועי תאונה בהם מעורבים אופניים חשמליים. הביטוח יכסה גניבה, הוצאות טיפול רפואי להן יזדקק הרוכב, והוצאות בגין תביעות צד ג', ומכיוון שמרבית הרכיבה מתבצעת בנתיבי תחבורה, עדיף להיות על הצד הבטוח, ולרכוש ביטוח. רכיבה על אופניים חשמליים היא מהנה, בריאה וירוקה, ובעזרת פוליסת ביטוח מתאימה אתם יכולים להפוך אותה גם לבטוחה.

עקבו אחרינו:

צרו קשר:

כתבות ומאמרים:

מאמרים נוספים

מה בא לכם לחפש ?

הפרטים נקלטו בהצלחה!

נציגנו יצרו עמכם קשר הקדם האפשרי